Сторінка для учнів


          Комп'ютерні технології покликані стати не додатковим «доважком» у навчанні, а невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, що значно підвищує його ефективність. 




     За останні 5 років кількість дітей, які вміють користуватися комп'ютером, збільшилася приблизно в 10 разів. Як відзначає більшість дослідників, ці тенденції будуть прискорюватися незалежно від шкільної освіти. Проте, як виявлено в багатьох дослідженнях, діти знайомі в основному з ігровими комп'ютерними програмами, використовують комп'ютерну техніку для розвазі. При цьому пізнавальні, зокрема освітні, мотиви роботи з комп'ютером коштують приблизно на двадцятому місці. Таким чином, для вирішення пізнавальних і навчальних завдань комп'ютер використовується недостатньо. 






        Одна з причин такого становища пов'язана з тим, що комп'ютерні технології в школі не знайшли ще свого належного застосування. У школах же, де ведеться навчання дітей на комп'ютері, не всі його можливості реалізуються повною мірою. Більшість вчителів початкових класів навіть не знайомі з комп'ютерними технологіями і не мають уявлення про способи їх використання в навчанні. Уроки з застосуванням комп'ютера в більшості випадків ведуть вчителі інформатики, в силу специфіки своєї підготовки слабо представляють умови, яких необхідно дотримуватися при використанні комп'ютерних технологій при навчанні конкретних предметів. 
Проблема широкого застосування комп'ютерних технологій у сфері освіти в останнє десятиліття викликає підвищений інтерес у вітчизняній педагогічній науці.







 Програма підготовки презентацій MS PowerPoint

       Презентаційні пакети комп’ютерної графіки – це допоміжні засоби лектора, доповідача. За допомогою демонстрації графічних зображень кадрами, привертається увага слухачів до матеріалу, підкріпленого ілюстраціями та демонстраціями. Презентаційні пакети  придатні і у випадку, коли навчальний матеріал насичений діаграмами, графіками, таблицями.


         При демонстрації презентації великій аудиторії використовують мультимедійний проектор, за допомогою якого слайди з ПК проектуються на великий екран.


Для запуску програми PowerPoint необхідно виконати такі дії:
·      клацнути мишкою на кнопці Пуск;
·      вибрати пункт меню Програми;
·      вибрати команду Microsoft PowerPoint;

       Після успішного запуску PowerPoint відкривається робоче вікно програми. Робоче вікно програми PowerPoint має таку ж структуру, що і робочі вікна, в яких працюють всі додатки операційної системи Windows.

Презентація, підготовлена за допомогою програми PowerPoint, являє собою набір підготовлених для демонстрації слайдів, які можуть містити різну інформацію (схеми, рисунки, таблиці, тексти, графіки, діаграми і т. п.).



           Створити презентацію можна одним з таких способів (команда Файл-Створити):


      Познайомимося з основними можливостями програми на конкретному прикладі створення власних презентацій засобами Power Point.
       Розглянемо процес створення презентації роботи на тему “Аграрні веб-ресурси та підвищення ефективності їх використання".
       Перед початком створення презентації познайомимося з режимами роботи PowerPoint. Перехід від одного режиму до другого здійснюється через меню Вигляд.

       Програма  PowerPoint пропонує 4 таких режими:


Для створення нової презентації необхідно:

·      вибрати в діалоговому вікні режим Нова презентація;
        В правій області вікна програми з'явиться діалогове вікно Розмітка слайда, в якому потрібно вибрати одну із запропонованих розміток (автомакет) для нового слайда.
        Для першого слайда презентації краще всього підійде макет титульного слайду.